Segregacja śmieci

Wszyscy wiemy jak ważna jest segregacja śmieci, dowiedziały się tego także i nasze przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego. Na zajęciach dotyczących ekologii dzieci miały okazję dowiedzieć się dlaczego pojemniki na śmieci różnią się kolorem i co należy do nich wrzucać. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna oraz co oznacza słowo recykling. Dzieci miały także okazję zobaczyć rzeczy uzyskane poprzez proces recyklingu. W ramach zajęć przedszkolaki mogły samodzielnie spróbować swoich sił w segregacji śmieci i podjąć się próby wyrzucenia poszczególnych śmieci do odpowiednich pojemników samodzielnie przez siebie zbudowanych z użyciem klocków w odpowiednich kolorach.