Przedszkole Artystyczne na zakupach

12 maja wybraliśmy się z naszymi przedszkolakami na zakupy do pobliskiego sklepu. Przedszkolaki najpierw zapoznały się z asortymentem sklepu. Dowiedziały się między innymi w jaki sposób kupuje się warzywa i owoce na wagę, oraz dlaczego niektóre produkty znajdują się w lodówkach lub zamrażarkach. Dzieci miały okazję zaobserwować że każdy produkt posiada swoją własną karteczkę z ceną i że poszczególne produkty różnią się ceną. Nasze przedszkolaki bez problemu umiały wskazać w sklepie produkty zaliczane do zdrowej żywności jak i te które powinno się spożywać umiarkowanie. Następnie dzieci mogły samodzielnie wybrać sobie swojego ulubionego batonika, z którym udały się do kasy. Każdy Przedszkolak samodzielnie zapłacił za swoje zakupy, otrzymał reklamówkę, resztę oraz paragon.