Mali lekarze z Lublińca

Na piątkowych zajęciach nasze dzieci zapoznawały się z pracą lekarza. Na zajęciach oglądaliśmy przybory potrzebne lekarzowi w jego pracy, a nasze przedszkolaki dowiedziały się, że każdy lekarz zajmuje się leczeniem innych chorób. Dzieci między innymi dowiedziały się co znajduje się w apteczce , do czego służy bandaż, chusta trójkątna, rękawiczki lateksowe, fartuch lekarski, maseczka ochronna czy też koc ratowniczy. Każdy przedszkolak otrzymał swoją własną maseczkę ochronną, a także miał okazję przebrać się w fartuch lekarski i poczuć się jak prawdziwy lekarz. Oprócz tego nasze dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje zdrowie oraz o tym, że pod żadnym pozorem nie mogą samodzielne przyjmować leków. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a kilku z nich już zadeklarowało, że w przyszłości chce zostać lekarzem.