Dzień Babci i Dziadka

30 stycznia odbył się w Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym ,,Dzień Babci i Dziadka „. Pani Dyrektor po przywitaniu gości rozdała Panom niebieskie chusty, Paniom niebieskie, turkusowe i białe pompony, a żeby nikt nie zmarzł zamiast kocyka na kolana goście dostali folię malarską. W odpowiednim czasie wszyscy mieli dowiedzieć się po cóż te rekwizyty. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne tańcząc twista. I przyszedł czas na umiejętności aktorskie przedszkolaków i wszystkich gości 🙂 Usłyszeliśmy szum morza, a Pani Malwina zaczęła czytać „Przygodę na morzu” Anki Czytanki. …„Założyli sobie chustki na głowy” i wtedy wszyscy Panowie założyli chustki na głowy, …”Morze spokojnie szumiało” i wtedy folia malarska zamieniła się w szumiące morze,…”kilka chmurek” i wtedy Panie podniosły do góry pompony Dziadkowie, rodzice, oraz przyjaciele przedszkola nagrodzili dzieci gromkimi brawami, ukradkiem ocierając łzy ze wzruszenia i razem z dziećmi zaśpiewali piosenkę „Hej żeglujże żeglarzu”. Potem było jeszcze „Sto lat”, dzieci rozdały wspaniałe własnoręcznie zrobione ramki z masy solnej ze zdjęciami, na których były zatrzymane ulotne chwile w przedszkolu podczas zajęć i zaprosiły gości na pyszny domowy kawowy tort i kawę.

Dziękujemy Ani Trzepiziur za możliwość wykorzystania opowieści „Przygody na morzu” podczas której dzieci i dorośli fantastycznie się bawili 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć.