Wycieczka do lasu

Pan leśniczy z Nadleśnictwa w Lublińcu zabrał nas do lasu na wspaniałą wycieczkę. Była to niezwykła wycieczka na której Pan leśniczy pokazał nam wiele ciekawych rzeczy jakie możemy spotkać w lesie. Na początku dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać w lesie oraz co zrobić na wypadek gdybyśmy się w nim zgubili. Wytłumaczył nam dlaczego tak ważne jest, aby nie śmiecić w lesie i jakie to niesie za sobą konsekwencje. Opowiedział nam także o dzikach, sarnach, jeleniach, a także innych zwierzętach zamieszkujących las. Jedno z nich nawet udało nam się spotkać. Była to mała żmija, która wywołała niemałe zaciekawienie z naszej strony. Dzieci dowiedziały się jakie różne gatunki roślin i drzew możemy zobaczyć w lesie oraz skąd biorą się szyszki czy żołędzie. Na własne oczy widzieliśmy największy przysmak jeleni oraz obserwowaliśmy jak ciężko pracują mrówki by zbudować swoje mrowisko. Pan leśniczy zachęcał nas byśmy częściej odwiedzali las i jego mieszkańców pamiętając przy tym o właściwym zachowaniu się w lesie. Na koniec nasze przedszkole otrzymało od Pana leśniczego drobny podarunek w postaci gry i puzzli o tematyce lasu. Zapraszamy do <a href=”mg.html”>galerii</a> „Wycieczka do lasu – kwiecień 2013”.

<h6>~ 24.04.2013r.</h6></p>