Niesamowita przygoda Robaczka Kłaczka

Dnia 18 października nasze przedszkole uczestniczyło w spektaklu „Niesamowita przygoda Robaczka Kłaczka” wystawianego na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Oglądając przedstawienie mogliśmy przenieść się w niezwykły i na co dzień nie dostrzegalny świat robaczków, motylków, żuczków, świetlików oraz innych owadów i w ten sposób poznać jak ciekawe, a zarazem pełne niebezpieczeństw może być ich życie.
Bajka o Robaczku Kłaczku niosła wiele wspaniałych przekazów dla naszych dzieci, między innymi dlatego, iż opowiadała o niezwykłej przyjaźni, która potrafi zdziałać bardzo wiele jeśli tylko się tego pragnie; o pokonywaniu własnych słabości, a także o marzeniach i o tym, że powinniśmy uważać o czym marzymy, bo marzenia się spełniają. Dzieci dowiedziały się także, iż nie można w żaden sposób krzywdzić owadów, a także innych zwierząt. Po przedstawieniu dzieci z naszego przedszkola miały okazję wykazać się swoją wiedzą i zapamiętanymi informacjami przekazanymi w bajce, poprzez rozmowę z aktorami. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało zarówno ze względu na fabułę i przekaz, jak też ze względu na wspaniałe i kolorowe stroje aktorów oraz scenografię doskonale pasującą do klimatu bajki.