I edycja projektu Awantura o sztukę wrzesień 2017 – kwiecień 2018

Awantura o sztukę. To idea edukacyjno – artystyczna skierowana do dzieci i ich nauczycieli.

Uczy dzieci wyrażania siebie poprzez sztukę i obcowania z nią.
Forma projektu
jest wyjątkowo niebanalna i bardzo niekonwencjonalna . Awantura o Sztukę ma charakter „wyzwań” rzucanych sobie przez biorące udział w projekcie placówki. Wyzwania ART dare you – rzucane były sobie poprzez social media – funpage na facebook’u w formie filmiku. Film Niepublicznego Przedszkola Artystycznego, który stworzyła Zuzia, córka Pani Asi, okazał się najlepszym filmem z wyzwaniem i tym samym dostaliśmy 10 dodatkowych punktów.

Podjęliśmy wyzwanie, u nas w przedszkolu Pani Asia rozpętała awanturę o sztukę. Wrzuciła super dzieciaki do garnka pełnego pomysłów, przykryła pokrywką, zasypała materiałami plastycznymi, doprawiła szczyptą inwencji, potrząsnęła i powstały trzy dzieła: DALI, BIAŁY, MATERIAŁ KRAWIECKI.

Efektem zmagań ponad 60 przedszkoli z całej Polski było wyłonienie 26 grup, które przygotowały wraz ze swoimi kreatywnymi nauczycielkami fantastyczne prace.

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne z Lublińca dostało się do II ETAPU, realizując wyzwanie: Warhol, czerwony, tektura. Jedna praca łączy w sobie wszystkie 3 elementy wyzwania.

Projekt w drugim etapie zakładał również wykonywanie przez grupy zadań kreatywnych z tzw. ART box’ów. ART box to kreatywne pudełko, to pudełko z tajemnicą, inną dla każdej grupy. Małe lub duże, ciężkie lub lekkie, nie wiadomo co się komu trafi, nikt poza grupą nie mógł aż do wystawy, wiedzieć co się w nim znalazło. W naszym tajemniczym pudełku znaleźliśmy ołówki, folie bąbelkową i starą czarno-białą pocztówkę.

Łącznie w obu etapach Dziełaki z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego wykonały 5 niepowtarzalnych prac plastycznych i poznały nieznane dotąd tajniki sztuki. Cały projekt zakończył się wernisażem prac z drugiego etapu w Łódzkim Domu Kultury.

Zapraszamy do galerii zdjęć.