Dźwięki są wśród nas

W ramach tygodnia na temat muzyki w Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym dzieci poznały nie tylko różne instrumenty muzyczne, czy też posłuchały gry na poszczególnych instrumentach, ale także miały okazję przekonać się że muzyka jest wszędzie i że najlepszym instrumentem bez ograniczeń jesteśmy my sami! A ciekawe dźwięki możemy wydobyć nie tylko z siebie, ale także z różnych przedmiotów nas otaczających, ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. I tak na przykład dzieci mogły zaobserwować jak różne od siebie dźwięki wydają poszczególne rodzaje papieru ( karta, karton, serwetka, bibuła, gazeta) oraz jak ciekawy koncert można zagrać dmuchając przez słomkę do kubeczka z wodą i mydłem.