AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA „WIRUSOOCHRONA

Przedszkolaki z Niepubliczne PrzedszkoleArtystyczne w Lublińcu wzięły udział w akcji informacyjno-edukacujnej „Wirusoochrona”
Promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród przedszkolaków w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.
Przedstawienie pacynek reprezentujących lekarza oraz króla w koronie chorego na koronawirusa.
Przedstawienie wyjaśnia objawy koronawirusa oraz jak chronić innych przed zarażeniem. Dzieci tłumaczą (z pomocą nauczyciela) choremu królowi, czym są podstawowe zasady zdrowego stylu życia.
Przedstawienie dzieciom plakatów informacyjno-edukacyjnych, oraz wyjaśnienie ich treści.
Zabawa w pozbywanie się wirusów: dzieci dostają do ręki wycięte obrysy rąk z mydłem na patykach. Ich zadaniem jest dokładne 'strącenie’ małych obrazków wirusów z drugiej ręki.
Pokazanie „Bajki o koronawirusie”, przypomnienie zasad higieny.
Przygotowanie plakatu „Walka z Koronawirusem. Na końcu dzieci otrzymują kostkę wosku zapachowego i wcierają go w pokolorowane bańki oraz mydło, aby plakat uzyskał zapach mydła.
Po zakończeniu przygotowania plakatu dzieci razem z nauczycielem dokładnie myją ręce według wytycznych z plakatów informacyjno-edukacyjnych.

lekcjaHigieny #Wirusoochro